Rabbit R1 Konuşmaya Değer Mi?

Rabbit R1 Konuşmaya Değer Mi?

9 Ocak'da yapılan CES2024 fuarında ilginç teknolojiler tanıtıldı. Yapay zeka ile tırnak içinde süslenmiş, bir çok ürünü görme fırsatı yakaladık.

Bunlardan birtanesi ve neden çok konuşulduğunu anlayamadığım, Rabbit R1 yapay zeka asistanı. Tanıtıldıktan sonra ilk gününde 10.000 adet satış yapmayı başaran bu ürün nedir beraber bakalım.

Nedir Rabbit R1 ?

Rabbit R1, yapay zeka teknolojisindeki son gelişmeleri günlük yaşamımıza entegre eden bir cihaz olarak kendini tanıttı. Bu küçük cihaz, kullanıcılarının ihtiyaçlarını öğrenerek ve onların yerine çeşitli uygulamaları kullanarak hayatı kolaylaştırma vaadi ile geliyor.

Ana Özellikler:

  1. Rabbit OS İşletim Sistemi: Rabbit R1, yapay zeka destekli Rabbit OS işletim sistemini kullanır. Bu sistem, kullanıcı davranışlarını öğrenerek, bu davranışları taklit edebilme kapasitesine sahiptir.

  2. Günlük Uygulama Kullanımı: Rabbit R1, kullanıcıların uygulama kullanma alışkanlıklarını öğrenir. Örneğin, müzik uygulamalarında kullanıcı tercihlerine göre şarkı çalabilir veya seyahat uygulamalarında otomatik olarak seyahat düzenlemeleri yapabilir.

  3. Ekran ve Kamera: 7,3 cm'lik dokunmatik ekrana ve kullanıcı tarafından 360 derece döndürülebilen bir kameraya sahip bu cihazın, neden kameraya ihtiyacı olduğu henüz araştırdığım kadarıyla tarif edilmemiş. Sanırım ilerleyen güncellemelerde bu kamera ile kullanım da sağlanacak.

Kısacası kendisi bir yapay zeka asistanı olarak kullanıma sunulan ayrı bir cihaz. Aşağıdaki videoda kendisiyle ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Nerede İhtiyacımızı Karşılıyor ?

Bana sorarsanız, şuan için bende hiçbir yerde. Bunların hepsini telefondan da yapamaz mıyız? Yapabiliriz, arkadaşlar evet.

Hepsini ve daha fazlasını telefondan da yapabiliyoruz.

Peki bu cihaz ne işe yarıyor, vallaha bende tam anlamadım. Cep telefonunda bir uygulama olarak kullanılabilecekken, neden ayrı bir cihaz almalıyız ben cevabını pek bulamadım. Birde Type-C ile ayrıca bu cihazı sarj etmemiz gerekecek.

199$ fiyatıyla satışa çıkacak bu ürünü websitesinden incelemek isterseniz;

https://www.rabbit.tech/

Tek sevdiğim özelliği ise güzel koyu bir turuncu renge sahip olması.

Sizin de bu cihaz ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Sizce günlük ihtiyaçlarını karşılayacak mı? Ya da bunun için ayrı bir cihaza ihtiyaç duydunuz mu?

Did you find this article valuable?

Support Oğuzhan Kalelioğlu by becoming a sponsor. Any amount is appreciated!